< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=7568271003228082&ev=PageView&noscript=1" />

Учење јазик на АИ

Hi Talk е платформа за учење јазик за вештачка интелигенција, која нуди фази на вокабулар, фрази, дневни дијалози, пишување и вежби за преземање. Поддржува интерактивен разговор со наставник за јазик за вештачка интелигенција и е достапен на 28 јазици. Обезбеден е режим на тинејџери!

САД
Емили Вилијамс
Кина
Ванг Џи
Велика Британија
Џејмс Смит
Франција
Клои Лерој
Германија
Софија Бекер
Јужна Кореја
Ли Зиен
Шпанија
Хуан Мартинез
Канада
Мери Дубоа
Индија
Анџали Рао
Португалија
Жоао Переира
Јапонија
Мика Сато
Италија
Марко Роси

Карактеристики на јазичните курсеви

Практика за разговор за јазик за вештачка интелигенција: Подобрете ги вашите вештини за зборување брзо преку интеракции во реално време со тутори за јазик за вештачка интелигенција и добијте

28+ Јазично учење и размена на јазици: Проширете ги вашите комуникациски способности и културни хоризонти со учење на 28+ јазици, овозможувајќи ви да се поврзете со луѓе од целиот свет преку размена на јазици.

Јазични курсеви за сите нивоа: Подигнете ги вашите јазични вештини преку различни јазични курсеви за сите нивоа, вклучувајќи ги почетниците, средните и напредните ученици, опфаќајќи вокабулар, граматика, зборување и пишување.

Извонредна јазична средина: Вежбајте разговори во секое време, насекаде со различни теми и потопете се во автентични јазични сценарија.

Зошто учениците на јазици сакаат Hi Talk АИ

“Се заљубив во јазичните курсеви на Hi Talk AI; тие се и забавни и ефикасни. Ја препорачав на сите мои колеги. Со интерактивни лекции и удобен пристап, тоа е како да имам личен учител во мојот џеб!

Ученици од Аргентина

Диего Мартинез

“Овој наставник за вештачка интелигенција е вистински менувач на играта; Сега можам да комуницирам со моите кинески партнери без никакви бариери. Многу сум горд на ова достигнување.Учењето нов јазик никогаш не било попријатно! Преку ангажирачки активности и извонредни искуства, лесно го совладувам речникот и граматиката”

Ученици од Австралија

Емили Вилсон

“Препорачувам Hi Talk AI на сите мои пријатели кои сакаат да научат нов јазик. Нејзините методи се навистина ефикасни! Бев во можност да комуницирам со меѓународни пријатели на новиот јазик што го научив. Мојот наставник по јазик е едноставно извонреден! Трпелив, познавачки и вешт во прилагодување на часовите според мојот индивидуален стил на учење, постигнав извонреден напредок под нивно водство”.

Ученици од Бразил

Лукас да Силва

“Сега можам да зборувам француски течно, сето тоа благодарение на Hi Talk AI. Поддршката на заедницата на оваа платформа е исто така одлична. За најдобро искуство за учење јазици, не барајте подалеку од највисоко оценетите веб-страници за учење јазици. Тие нудат сеопфатни ресурси и ефективни стратегии за стекнување јазик”.

Ученици од Канада

Алисон Мекдоналд

“Наставникот за вештачка интелигенција на оваа страница е фантастичен, а сега можам да комуницирам самоуверено на англиски јазик. Нејзиниот персонализиран пристап на наставата ме прави да се чувствувам како да напредувам по секоја лекција”.

Ученици од Франција

Клер Дубоа

“Оваа платформа за вештачка интелигенција е револуција во учењето нови јазици. Нејзините персонализирани курсеви ми помогнаа брзо да го совладам италијанскиот јазик и можам да закажам часови според моето време.Тие нудат сеопфатни ресурси и ефективни стратегии за стекнување јазик”.

Ученици од Германија

Ханс Милер

Изработени од најискусните јазични наставници и љубители

“Многу луѓе се распрашуваат за најдобриот метод за учење јазици и обесхрабрувачко е постојано да се сугерира инвестирање на значително време и ресурси во ангажирање скапи и ретки наставници за јазици. Туторите за јазик за вештачка интелигенција на HiTalk се подготвени да го револуционизираат овој пристап”.


Со години богата образовна позадина, Итан сега е посветен на искористување на врвна технологија за вештачка интелигенција за иновирање на содржини за учење јазици.


Не само што владее над 28 јазици, туку може да се пофали и со огромен меѓународен следбеник. На нашата веб-страница за учење јазици, ќе доживеете уникатен пристап за учење, правејќи го стекнувањето знаење поефикасно и попријатно. Ethan користи вештачка интелигенција за прилагодување на персонализираните искуства за учење, што го прави без напор да ги надминете јазичните и културните бариери.


Меѓу нив, тие зборуваат или изучувале речиси 28 јазици!


Научете кој било јазик зборувајќи со наставник по јазик за вештачка интелигенција, над 100+ тутори за јазик за вештачка интелигенција

Може ли да научам кој било јазик, како шпански?

Апсолутно! Ние нудиме 28 јазици, вклучително и шпански. Изберете го претпочитаниот наставник за јазик за вештачка интелигенција и прилагодете го вашето патување за учење!

Може ли да научам кој било јазик, како шпански?

Апсолутно! Ние нудиме 28 јазици, вклучително и шпански. Изберете го претпочитаниот наставник за јазик за вештачка интелигенција и прилагодете го вашето патување за учење!

Влезете во патување низ светот на јазиците, совладувајќи ја уметноста на комуникација преку учење јазици. Еве што нуди нашата платформа за настава за вештачка интелигенција:


Пријателски за почетници: Нурнете во странски јазици со леснотија и забава преку учење на броеви и методи базирани на слики.


Структурирани курсеви: Прилагодена обука за речник на странски јазик, фрази и секојдневни разговори за основно, средно и средно училиште нивоа.


10K+пракса: Алат ка за пишување на зависност јазик која гради мускулна меморија преку повторувачка пракса. Онлајн гејмифицираното учење го прави совладувањето на јазикот без напор; исто така поддржува преземање вежби и одговори на 28 странски јазици за офлајн употреба.


Интерактивно зборување: Вклучете се во текстуални или гласовни разговори со наставник по јазик за вештачка интелигенција, без напор подобрувајќи ги вашите вештини за зборување додека стекнувате увид во културата на матичната земја на наставникот по јазик за вештачка интелигенција.


Практична употреба на јазици: Сеопфатни симулирани дијалози кои опфаќаат бизнис, патување, работа, студирање, секојдневен живот и технологија сценарија, подобрување на практичните јазични вештини насекаде.


Ре@@ жим на тинејџери: HiTalk дава висок приоритет на заштитата на младите ученици од потенцијална штета за време на нивната студија за странски јазик со тутори за АИ јазик. Едноставно најавете се во HiTalk и активирајте го Teen Mode во вашиот профил. Сите тутори за јазик за вештачка интелигенција ќе се префрлат во режим на тинеј


Научете различни јазици до 28

Кликнете на знамето на јазикот што сакате да го научите и започнете вашиот бесплатен пробен период.

Британски англиски
Американски англиски
Австралиски англиски
Индиски англиски
Велшки англиски
Шпански
мексикански шпански
Американски шпански
Европски португалски
Бразилски Португалски
Француски
Канадски француски
Италијански
Корејски
Германски
Јапонски
Кинески
Кинески традиционален
арапски
Дански
исландски
Хинди
Холандски
норвешки
Полски
Романски
Руски
Шведски
Турски
Велшки

Hi Talk Планови за цени на АИ

Изберете го вашиот план и добијте моментален пристап.
3-дневен бесплатен пробен период
Месечно
$
11.99/ месец
28 јазици
100+ сценарија
10K+ вежби
Обука за курсеви
Играње улоги
Гласовен разговор
Преземи PDF
Откажи во секое време
Бесплатен пробен период
7-дневен бесплатен пробен период
6 Месеци
$
9.59/ месец
28 јазици
100+ сценарија
10K+ вежби
Обука за курсеви
Играње улоги
Гласовен разговор
Преземи PDF
Откажи во секое време
Бесплатен пробен период
20% ИСКЛУЧЕН
7-дневен бесплатен пробен период
12 Месеци
$
5.99/ месец
28 јазици
100+ сценарија
10K+ вежби
Обука за курсеви
Играње улоги
Гласовен разговор
Преземи PDF
Откажи во секое време
Бесплатен пробен период
50% ИСКЛУЧЕН
НАЈДОБРА ВРЕДНОСТ

Започнете ги вашите јазични курсеви

Пријавете се со HiTalk!

1.Изберете го вашиот јазик: Кликнете на копчето подолу и изберете го странскиот јазик што сакате да го научите.


2.Најавете се и започнете: Пристапете до платформата HiTalk користејќи ги информациите за вашата сметка.


3.Запознајте го вашиот наставник по јазик за вештачка интелигенција: Веднаш ќе бидете поврзани со еден од нашите исклучителни тутори за јазик за вештачка интелигенција кој ќе ве води на вашето патување за учење јазик.


Неколку работи што треба да ги имате на ум:


- АИ е сосема нова технологија. Ова значи дека повремено може да доживеете недоследности или дури и грешки.


- Оваа алатка за јазична пракса е погодна за повеќето поединци, вклучувајќи и почетници.


ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ СЕГА
+
Додај на почетниот екран
Додај на работната површина
1
Допрете
2
Допрете Додај на почетниот екран
Ние користиме колачиња за да ја направиме нашата веб-страница да работи подобро и да го подобриме вашето искуство. Продолжувајќи да ја користите страницата, вие се согласувате со нашата
Политика за приватност
Прифати
Опад